شماره مطلب: 12314

برگزیده دوازدهمین جشنواره علمی و پژوهشی بسیج فرهنگیان کشور

نفر اول دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان کشورمطرح کرد؛
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان استان مرکزی برگزیده دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان کشور گفت: برگزاری کلاس های آموزشی هوشمند، کتابخانه مجازی، برقراری عدالت آموزشی، همچنین ایجاد بهترین فرصت های آموزشی برای روشن دلان از جمله فرصت های فضای مجازی در آموزش و پرورش است.

غلامرضا محمدی، برگزیده دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان کشور، در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان؛ گفت: امسال دوازدهمین دوره این جشنواره در ۱۰ محور مطلعاتی از سوی سازمان بسیج فرهنگیان برگزار شد.

وی اظهار کرد: مقاله ای در خصوص فضای مجازی به این جشنواره ارسال کردم که در سطح کشوری رتبه اول را کسب نمود.

این بسیجی کانون اداره کل آموزش و پرورش افزود: در این طرح فرصت ها و چالش های فضای مجازی در نظام تعلیم و تربیت بررسی و راهکارهایی برای مدیریت این فضا پیشنهاد شده است.

محمدی در خصوص علت پرداختن به این موضوع توضیح داد: با توجه به منویات وتاکیداتی که مقام معظم رهبری در این خصوص داشتند و این که معظم له فرمودند اهمیت فضای مجازی کمتر از اهمیت انقلاب نیست و فرموده بودند باید از این فضا استفاده بهینه شود، در این زمینه وارد شدم.

وی ادامه داد: در حوزه فضای مجازی خطراتی را احساس کردم که باید در این حوزه روشنگری و فرهنگسازی شود.

لذا اطلاعاتی را جمع آوری کردم که راهکارهایی برای استفاده درست معلمان، دانش آموزان، مربیان و جامعه از فضای مجازی ارائه داده تا و از فرصت های این حوزه سود ببرند.

برگزیده دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیاناستان مرکزی بیان کرد: طبق فرمایشات رهبری لازم است هرکس هر توانایی دارد در این حوزه استفاده کند تا آگاهی و بصیرت مردم بالا برود.

محمدی ادامه داد: با توجه به این موضوعات ترجیح دادم در حوزه فضای مجازی مقاله خود را ارائه دهم.

وی در خصوص نحوه کاربردی کردن این طرح در جامعه بیان کرد: در انتهای این طرح پیشنهاداتی داده ام که موجب استفاده بهینه افراد از فضای مجازی می شود. طبق این طرح باید در سند تحول اقداماتی صورت گیرد و با برگزاری کارگاه های آموزشی برای خانواده ها و معلمان، ضمن آشنایی با جرائم سایبری آگاهی مخاطبان را برای حضور در فضای مجازی بالاببریم که رسانه نیز در این زمینه می تواند نقش مهمی ایفا کند.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.