شماره مطلب: 17643

همایش یاوران معروف عفاف و حجاب در شهرستان ساوه

همایش یاوران معروف عفاف و حجاب به مناسبت ایام ا... دهه مبارک فجربا حضور امام جمعه محترم روز دوشنبه 95/11/18 در آموزشگاه دخترانه آوا برگزار شد.امام جمعه شهرستان ساوه در همایش یاوران معروف و عفاف و حجاب در جمع دانش آموزان ساوجی گفت: بایداصول اعتقادی در دانش آموزان نهادینه شود و به باور تبدیل گردد. وی اضافه نمود:مدارس مهم ترین پایگاه آموزش فرهنگ ترویج امربه معروف و نهی از منکر و نیز عفاف وحجاب است .حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی با اشاره به آیات قرآن مجید گفت: عفاف یک دستور دینی است که درقرآن مجید هم به مردان و هم به زنان توصیه شده است. وی افزود: حجاب یک نماد بیرونی برای عفاف و حیای بانوان است.امام جمعه شهرستان ساوه با تبیین فلسفه حجاب تصریح کرد: خودآرایی از اصول سفارش شده دین اسلام است ولی خودنمایی مورد نکوهش قرار دارد و لذا زمینه استفاده از نعمت زیبایی بانوان، بسترخانواده است.دکتر حسینی ادامه داد:خداوند در قرآن فرموده است که امت اسلامی بهترین مردم روی زمین هستند چراکه امر به معروف ونهی از منکر کرده و سبب نجات خود و جامعه می شوند.وی با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و ارتباط مستقیم بین ترویج منکرات و آسیب‌های‌اجتماعی در نابودی حیات فردی و انحطاط جامعه اظهار داشت: به منظور جلوگیری از بروزآسیب‌های اجتماعی با اقدامات فرهنگی باید امر به معروف‌و نهی از منکر را در بین مردم و جامعه ترویج و نهادینه کنیم تا بتوانیم فرهنگ خود را به رشد و توسعه بیشتربرسانیم.حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: باید اصول اعتقادی در دانش آموزان نهادینه شود و به باور تبدیل گردد. وی اضافه نمود: مدارس مهم ترین پایگاه آموزش فرهنگ ترویج امربه معروف و نهی از منکر و نیز عفاف و حجاب است.

همایش یاوران معروف عفاف و حجاب به مناسبت ایام ا... دهه مبارک فجربا حضور امام جمعه محترم روز دوشنبه 95/11/18 در آموزشگاه دخترانه آوا برگزار شد
.

امام جمعه شهرستان ساوه در همایش یاوران معروف و عفاف و حجاب در جمع دانش آموزان ساوجی گفت: بایداصول اعتقادی در دانش آموزان نهادینه شود و به باور تبدیل گردد. وی اضافه نمود:مدارس مهم ترین پایگاه آموزش فرهنگ ترویج امربه معروف و نهی از منکر و نیز عفاف وحجاب است .

حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی با اشاره به آیات قرآن مجید گفت: عفاف یک دستور دینی است که درقرآن مجید هم به مردان و هم به زنان توصیه شده است. وی افزود: حجاب یک نماد بیرونی برای عفاف و حیای بانوان است.

امام جمعه شهرستان ساوه با تبیین فلسفه حجاب تصریح کرد: خودآرایی از اصول سفارش شده دین اسلام است ولی خودنمایی مورد نکوهش قرار دارد و لذا زمینه استفاده از نعمت زیبایی بانوان، بسترخانواده است.

دکتر حسینی ادامه داد:خداوند در قرآن فرموده است که امت اسلامی بهترین مردم روی زمین هستند چراکه امر به معروف ونهی از منکر کرده و سبب نجات خود و جامعه می شوند.

  وی با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و ارتباط مستقیم بین ترویج منکرات و آسیب‌های‌اجتماعی در نابودی حیات فردی و انحطاط جامعه اظهار داشت: به منظور جلوگیری از بروزآسیب‌های اجتماعی با اقدامات فرهنگی باید امر به معروف‌و نهی از منکر را در بین مردم و جامعه ترویج و نهادینه کنیم تا بتوانیم فرهنگ خود را به رشد و توسعه بیشتربرسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: باید اصول اعتقادی در دانش آموزان نهادینه شود و به باور تبدیل گردد. وی اضافه نمود: مدارس مهم ترین پایگاه آموزش فرهنگ ترویج امربه معروف و نهی از منکر و نیز عفاف و حجاب است. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.